سبک زندگی, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی

خرید تجهیزات برای فضای کار

خرید تجهیزات فضای کار  و مبمان اداری مناسب به اندازة انتخاب نوع دفتر بسیار مهم است. این موضوع نه تنها به سلامتی افراد کمک می‌کند،ر بلکه بر بهره‌وری کارمندان نیز تاثیر می‌گذارد و کارمندان آینده‌نگر را ترغیب می‌کند. بنابراین پیش از اینکه به فروشگاه لوازم اداری بروید و خرید کنید به 6 عاملی که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه داشته باشید را مطالعه کنید.

1.هزینه

تامین منابع مالی کار آسانی نیست. روی هر ریال شرکت سرمایه‌گذاری شده‌است، بنابراین باید برای صرف آن دقت کافی و لازم را به کار گیرید. اگر شما مامور خرید تجهیزات فضای کار هستید باید به سرمایه‌گذاران شرکت نشان دهید که هزینه‌ای که به شما می‌سپارند را عاقلانه و با مسئولیت خرج می‌کنید، پس قبل از خرید هرگونه تجهیزات یا مبلمان اداری حتما هزینه را در نظر بگیرید. برای خرید یک میز چقدر باید هزینه کنید؟ برای خرید یک صندلی چطور؟ آیا تعداد در هزینة خرید شما تاثیرگذار خواهد بود یا خیر؟ تعیین بودجه قبل از خرید به شما کمک می‌کند که دقت و محدودیت بودجه را در انتخاب لوازم با کیفیت لحاظ کنید.

2.نیازها

کارمندان بیشتر زمان روزانة خود را می‌نشینند و کار می‌کنند، بنابراین خرید تجهیزات فضای کار برای آن‌ها ضروری‌ست. مطالعات بهداشتی انجام شده نشان می‌دهد امروزه، میز و صندلی‌ها می‌توانند با آسان کردنِ شرایط کار، تمایل کارمندان را به کار کردن افزایش دهند. میز و صندلی‌های مختلفی در بازار وجود دارد که می‌توانید بسته به نوع کارایی و شرایط محل کارتان یکی از آن‌ها را با قیمت مناسب خریداری کنید.

گذشته از میز و صندلی می‌توانید بسته به نوع اداره و کار خود، دکور داخلی اداره را با یک مبلمان مناسب تجهیز کنید. آیا می‌خواهید محیط ادارة شما مانند یک کافه باشد که کارمندانتان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؟ یک میز بزرگ با چند صندلی بخرید. آیا می‌خواهید ارتباط کارمندان با هم کاملا رسمی و فقط در راستای کار باشد؟ برای هر کدام یک میز و صندلی تهیه کنید که به طور جداگانه کار کنند. برنامة شما هر چه که باشد مهم نیست فقط یادتان باشد که انتخاب‌های شما باید به گونه‌ای باشد که دفتر شما را به محیطی مناسب برای کار کردن تبدیل کند.

3.انعطاف‌پذیری و عملکرد

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید انعطاف‌پذیری و کارایی مبلمان است. آیا میز شما فضایی برای قرار دادن فایل دارد؟ آیا صندلی شما به قدری راحت است که برای زمان کوتاهی در روز بتوانید روی آن استراحت کنید؟ شما به عنوان مدیر مجموعة لوازم و تجهیزات اداری راحت و مناسبی را در اختیار کارمندانتان قرار داده‌اید؟ اگر پاسخ شما بله است، پس سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای انجام داده‌اید.

همیشه مبلمانی با قابلیت‌های مختلف انتخاب بهتری‌ست. وقتی بین عملکرد و هزینه توازن برقرار می‌کنید، در واقع دارید با یک تیر دو نشان را می‌زنید.

4.سایز

منطقی‌ست که مبلمان را متناسب با فضای اداری خود خریداری کنید. استفاده از لوازم و مبلمان‌های غول‌پیکر فقط فضای زیادی از دفتر شما را اشغال خواهد کرد. هر چقدر که فضای خالی در دفترتان کمتر باشد حرکت و جابجایی برای شما و همکارانتان سخت‌تر خواهد بود. بنابراین ابتدا ابعاد دفتر خود را بشناسید و بعد در مورد نحوة تجهیز آن تحقیق کنید. نظم دادن به مبلمان و حتی نحوة چیدمان هم می‌تواند در فضای شما و کوچک یا بزرگ‌تر نشان دادن محیط تاثیرگذار باشد. نکتة اصلی این است که شما باید مبلمان مناسبی را برای محیط کارتان انتخاب کنید و در عین حال فضای کافی‌ای را نیز در اختیار تیمتان بگذارید.

5.ارزش زیبایی‌شناسی و هویت برند

مبلمانی را خریداری کنید که می‌تواند به زیبایی دفتر شما بیفزاید. طراحی خوب دفتر، روحیة کارکنان را بالا می‌برد، استرس را کاهش می‌دهد و در عین حال بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

برای این کار داشتن یک پیش‌زمینة کوچک در روانشناسی رنگ‌ها مزیت است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید فضایی خلاقانه و پر انرژی داشته باشید از رنگ نارنجی استفاده کنید. اگر می‌خواهید جوی آرام و فرزانه حاکم باشد از رنگ آبی استفاده کنید. با این حال در انتخاب ترکیب رنگ‌ها دقت کنید، چرا که ترکیب بعضی از آن‌ها می‌تواند هویت شرکت شما را زیر سوال ببرد یا حتی باعث ایجاد حال بد و ناخوشایند در کارمندانتان شود.

علاوه براین، تجهیزات و مبلمان را صِرف رنگشان انتخاب نکنید. بلکه باید آن طرحی را انتخاب کنید که با نام تجاری و استایل دفتر شما هم‌خوانی و هارمونی داشته باشد. مبلمان شما باید فراتر از زیبایی‌شناسی و راحتی باشد؛ باید بتواند هویت و فرهنگ شرکت شما را منعکس کند.

6.پاکیزگی

اگر تجهیزات و مبلمان اداری‌ای پیدا کردید که تمام استانداردهای مورد نظر و 5 عاملی که ذکر شد را پوشش می‌داد، مرحلة بعدی و بهتر است بگوییم مرحلة آخر خرید است. یادتان باشد که بعد از خرید و پیش از آوردن این لوازم به دفتر کار خود، به خوبی آن‌ها را ضدعفونی کنید. فرقی ندارد که خرید خود را از کدام فروشگاه انجام داده باشید، آن‌چیزی که اهمیت دارد غافل نشدن از پاکیزگی آن است. مبلمان و تجهیزات تمیز به تمیز و سالم بودن محیط کار نیز کمک می‌کند که به تبع آن کارمندان نیز از سلامت بیشتری برخوردار خواهند بود و درصد ابتلا به بیماری کاهش پیدا می‌کند.

تلاش برای یافتن خرید تجهیزات فضای کار و مبلمان مناسب برای دفتر و حتی برند تجاری‌تان کار آسانی نیست. اما با این حال باید بخاطر شرکت خود این کار را انجام دهید. ممکن است خسته کننده باشد اما مطمئن باشد که ارزشش را خواهد داشت. چه به عنوان مدیر دفتر چه به عنوان کارمند؛ وقتی محیط کارتان محیطی دلچسب، آرام، زیبا و تمیز باشد انگیزة بیشتری برای کار کردن خواهید داشت.

برای خرید تجهیزات و مبلمان اداری همین الان وارد سایت فروشگاه آرک شوید.

3 دیدگاه در “خرید تجهیزات برای فضای کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *