زیر پایی, مراقبت و سلامتی

زیر پایی و فواید زیاد آن برای کارمندان

نقش هایی که زیر پایی ایفا می کند

یکی از مهم ترین نقش هایی که زیر پایی ایفا می کند جلوگیری از انواع مشکلات سلامتی مانند ورم پاها (به دلیل آویزان ماندن) و به وجود آمدن رگ های واریسی که به دلیل اختلال در حرکت خون در سیاهرگ ایجاد می شوند هستند. (زیر پـایی متحرک, زیر پـایی پلاستیکی, زیر پایی پلاستیکی ثابت)

 

زیر پـایی متحرک, زیر پـایی پلاستیکی, زیر پایی پلاستیکی ثابت

مزایای استفاده از زیر پایی

یکی دیگر از مزایای زیر پـایی در هنگام نشستن این است که اکثر افراد وقتی مشغول بکار هستند، برای جلوگیری از آویزان ماندن پاها به جای تکیه دادن به صندلی و تجهیزات اداری جلوتر آمده و در قسمت جلوی صندلی می نشینند، که در این حالت فشار زیادی بر ستون فقرات و کمر وارد می شود.

علاوه بر این هنگامی که در قسمت جلوی صندلی می نشینیم و تکیه گاه وجود ندارد کمر حالت خمیده پیدا میکند و اصطلاحا قوز می کنیم، این حالت نسشتن در دراز مدت باعث تغییر حالت در ستون فقرات شده و بیماری هایی از جمله دیسک کمر و سائیدگی در مهره های گردن را به دنبال خواهد داشت.

بنابراین بهتر است برای حفظ سلامت کارکنان و راحتی آنان در هنگام کار خرید این وسیله کارآمد را حتما در اولویت قرار دهید.

 

استفاده از صندلی های غیر استاندارد

همینطور با استفاده از زیرپایی از روی دادن دردها و مشکلات ماهیچه ای جلوگیری می شود.

نشستن بر روی صندلی های غیر استاندارد باعث شده که بخش زیرین زانو با لبه صندلی درگیر شود و فرد برای آویزان نماندن پاها تلاش می‌کند که نوک انگشتانش را به زمین بزند کاری که رفت و آمد خون را با مشکل مواجه میکند.

اگر فرد نتواند به راحتی روی صندلی بنشیند و به پشتی آن تکیه کند ، ممکن است پیامد های جبران ناپذیری برای او به وجود بیاید.

برای مثال ممکن است این کار باعث قوز در آوردن او شود.

 

زیان های استفاده نکردن از زیر پایی

اگر افرادی که به نوعی مجبورند از رایانه استفاده کنند و تمام موارد صحیح نشستن در پشت مانیتور را رعایت می‌کنند ولی از زیرپایی استفاده نمی کنند ، بدانند که آویزان بودن پاها چه عوارض جبران ناپذیری را برای آنها به دنبال خواهد داشت همین حالا اقدام به خریدن یک زیر پـایی خواهند کرد.

استفاده از زیرپایی فقط مخصوص به کسانی که با کامپیوتر کار دارند نیست هر کسی که به نوعی پشت میز نشسته و کار پشت میزی دارد باید از زیرپایی استفاده کند.

 

زیر پایی برای چه افرادی ضروری تر است؟

استفاده از زیرپایی برای افراد قد کوتاه ضروری‌تر است تا افراد قد بلند ، ولی به هرحال همه باید از این وسیله استفاده کند.

هنگامی که برای نشستن از صندلی های غیر استاندارد استفاده نکنید قسمت زیرین زانوی شما با انتهای صندلی درگیر شده و برای اینکه پاهای شما آویزان نباشد سعی می کنید که نوک انگشتانتان را به زمین برسانید غافل از اینکه رفت و آمد خون زیر مفصل زانو با اختلال مواجه می شود.

از طرفی برای اینکه پاهایتان به زمین برسد جلوی صندلی می نشینید که در این حالت فشار زیادی به کمر و ستون فقرات وارد می شود.

وقتی شما نتوانید به سادگی روی صندلی تکیه دهید ، سعی می کنید طوری بنشینید که کمر قوس پیدا کند و نه تنها کمرتان شکل خود را از دست می دهد بلکه احتمال قوز درآوردن بالا می رود همچنین این عمل باعث شده که حتی شکمتان نیز بزرگ شود.

استفاده از زیرپایی باعث می شود که به راحتی روی صندلی نشسته و تکیه بدهید تا بدن در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد.
زیرپایی اداری توسط شرکت های تولیدی بسیاری در انواع گوناگون تولید شده و روانه بازار می شود.

 

از انواع زیر پایی موجود در بازار می توان به :

زیر پایی ثابت ، زیر پـایی متحرک ، ریلی ، ثابت اشاره کرد.

زیر پـایی متحرک, زیر پـایی پلاستیکی, زیر پایی پلاستیکی ثابت

همچنین از نظر جنس نیز زیر پایی ها به انواع زیر تقسیم می شوند :

زیر پـایی فلزی ، زیر پـایی چوبی ، زیر پـایی پلاستیکی و در در نوع کلاسیک آن ماساژور که هر کدام بنا به توجه و خواست مشتری خریداری می‌شود.

نوعی دیگر از زیر پایی اداری که امروزه در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرد زیر پـایی با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه است.

این محصول با توجه به ارتفاع مورد نظر و همچنین ایجاد زاویه صحیح در قسمت مچ و ساق پا در نحوه صحیح نشستن و جلوگیری از دردهای مفصلی بسیار موثر خواهد بود.

 

زیر پایی پلاستیکی

در نمونه پلاستیکی زیر پـایی یک سری از انواع زیر پـایی قابلیت تنظیم دارند و یک سری ثابت هستند و جنس پلاستیک به کار رفته در این نوع زیر پایی اعلا و ضخیم می باشد و غیر قابل شکستن است.دور میله زیر پـایی فلزی می باشد.

زیر پـایی متحرک, زیر پـایی پلاستیکی, زیر پایی پلاستیکی ثابت

زیر پایی چوبی

این زیر پایی از جنس چوب می باشد جنس چوب بکار رفته در این زیر پـایی از جنس ام دی اف می باشد این نوع زیر پـایی ثابت است.

 

زیر پـایی متحرک, زیر پـایی پلاستیکی, زیر پایی پلاستیکی ثابت , زیر پایی چوبی

محصولات مرتبط :

 

اطلاعات تماس با فروشگاه کاف کف

شماره تماس :02191300014

شنبه الی پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۹ میزبان صدای گرمتان هستیم

نحوه ارسال سفارش از فروشگاه کاف کف:
  • ارسال سریع به تمامی نقاط کشور امکان پذیر است.
  • سفارش های تهران چند ساعته و شهرستان حد اکثر دو روز کاری طول میکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *