زعفران, مراقبت و سلامتی

8 روش ساده برای شناسایی زعفران خالص اصلی در مقابل جعلی

راه های شناسایی زعفران خالص

انواع مختلفی از زعفران وجود دارد که با توجه به درجه آن متفاوت است. در عین حال ، شناسایی زعفران خالص / اصلی در بازار نیز ضروری است. ما می خواهیم برخی اصول را برای تعیین زعفران اصلی به اشتراک بگذاریم. اگر این مقاله را تا انتها بخوانید ، می دانید که چگونه با شناخت زعفران خوب ، در بازار زعفران خرج کنید. با ما بمان.

زعفران سرگل کارتی , نگین , سحرخیز , خاتم

شناخت زعفران اصلی از شاخه ها

برای تعیین زعفران واقعی و واقعی بهتر است ابتدا به شاخه ها نگاه کنید. این روش ساده ترین راه برای شناسایی زعفران واقعی و خوب است. زعفران سه شاخه است ، قسمت فوقانی آن مانند شیپور است. با حرکت به قسمت فوقانی متوجه باریکتر بودن شیپور خواهید شد.

 

شناخت زعفران اصلی از کلاله ها

کلاله ها نباید خیلی براق باشند. اگر متوجه شدید که کلاله ها براق هستند ، باید آن را برای تعیین اصالت زعفران به آزمایشگاه ارسال کنید.

 

زعفران خالص را از ریشه ها شناسایی کنید

زعفران و ذرت شبیه به هم هستند و مقداری ریشه دارند. اما تفاوت اصلی بین هر دو این است که ریشه های ذرت صاف خواهند بود در حالی که زعفران یک منحنی دارد. این انحنا نشانگر کیفیت و اصالت زعفران است.

 

تشخیص زعفران ریز توسط گاز متان

گاز متان یک شناسه قوی برای زعفران اصلی است. مقداری از زعفران را وارد گاز متان کنید. اگر رنگ آن بنفش یا نارنجی باشد ، نشان دهنده خالص بودن زعفران است. اما اگر زعفران زرد شود ، زعفران نجس را نشان می دهد.

 

شناسایی زعفران تقلبی با کاغذ روزنامه

بین کاغذ روزنامه کمی زعفران بگذارید و فشار دهید. اگر در محل فشار روغن و چربی مشاهده کردید ، جعلی بودن زعفران را نشان می دهد اما اگر زعفران پودر باشد ، نشان می دهد زعفران سالم و خالص است.

 

یافتن زعفران خالص با بنزین

زعفران را نمی توان در بنزین حل کرد ، اما برای شناسایی زعفران خوب باید مقداری زعفران در بنزین قرار داد. اگر بنزین رنگی باشد ، نشان می دهد که زعفران شما اصل نیست.

 

زعفران خالص را با روش آب جوش شناسایی کنید

اگر مقداری زعفران در آب جوش قرار داده اید ، تا 5 دقیقه صبر کنید و اگر رنگ شاخه ها سفید نباشد ، اصل است. اگر زیر 5 دقیقه رنگ آن سفید شود ، زعفران تقلبی است.

 

شناخت زعفران خوب با طعم و بو

کسانی که زعفران تجارت می کنند خوب می دانند طعم و بوی زعفران بی نظیر است. این بدان معنی است که رنگ و طعم زعفران به عنوان یک شناسه ثابت در نظر گرفته می شود. اگر کمی شاخه زعفران را بچشید متوجه می شوید که کمی تلخ است اما بوی مطبوعی دارد. بوی زعفران کمی سریع اما شیرین است!

 

نتیجه

روش های زیادی برای شناسایی زعفران وجود دارد تا بتوانیم از شناسه ها ، محلول ها و حتی روش های فیزیکی و شیمیایی مختلفی برای شناسایی آن استفاده کنیم. زعفران خالص دارای خصوصیات پایدار است اما در مقایسه با زعفران تقلبی تشخیص زعفران اصلی بسیار آسان است.

زعفران سرگل کارتی , نگین , سحرخیز , خاتم

محصولات مرتبط :

 

اطلاعات تماس با فروشگاه کاف کف

شماره تماس :02191300014

شنبه الی پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۹ میزبان صدای گرمتان هستیم

 

نحوه ارسال سفارش از فروشگاه کاف کف:
  • ارسال سریع به تمامی نقاط کشور امکان پذیر است.
  • سفارش های تهران چند ساعته و شهرستان حد اکثر دو روز کاری طول میکشد.

1 دیدگاه در “8 روش ساده برای شناسایی زعفران خالص اصلی در مقابل جعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *